Zajęcia otwarte dla rodziców

" W świątecznym nastroju" - 16 grudnia przedszkolaki z Przedszkola w Porębie Wielkiej z grupy "Pszczółek" gościły swoich rodziców podczas zajęć otwartych

W dniu 16 grudnia dzieci z oddziału „Pszczółek” gościły w przedszkolu  licznie przybyłych rodziców. Nasze przedszkolaki powitały zebranych gości scenką jasełkową "Pójdźmy wszyscy do stajenki".  Podczas występu zaprezentowały swoje umiejętności - recytowały wiersze, śpiewały świąteczne pastorałki i kolędy, wykonały układ taneczny do pastorałki "Gore gwiazda". Zebrani goście nagrodzili występy gromkimi brawami.

W dalszej czści zajęć dzieci rozmawiały na temat tradycji Bożonarodzeniowych oraz symboli świątecznych, wspólnie z rodzicami brali udział w zgadywankach słuchowych związanych z rozpoznawaniem kolęd.

Na pamiątkę świątecznego spotkania w przedszkolu rodzice wraz dzieci wykonali  kolorowy łańcuch, który został uroczyście założony na choinkę oraz choinkę, którą zabrali do domu jako pamiątkę ze spotkania. Niespodzianką dla rodziców były także świąteczne ciasteczka, które przedszkolaki same wcześniej przygotowały. Rodzicom bardzo smakowało - niektórzy prosili nawet o przepis. 

Na zakończenie zajęć dzieci złożyły rodzicom świąteczne życzenia i wręczyły wykonane przez siebie świąteczne laurki. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze dając przedsmak nadchodzącyh Świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA