Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

"Kocham mocno Babcię, Dziadka - to nie żarty moi mili, dzisiaj im życzenia składam by sto latek jeszcze żyli". 27 stycznia w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków z okazji ich święta.

Święto Babci i Dziadka - to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla "dziadków". To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, a nawet łez radości...

Dzieci pod czujnym okiem swoich nauczycieli przygotowywały się do tego święta. Każde dziecko z niecierpliwością oczekiwało chwili, w  której będzie mogło zobaczyć na widowni swoją babcię, czy też dziadka.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem oraz złożeniem życzeń wszystkim przybyłym gościom przez panią dyrektor Dorotę Nowak. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program, na który złożyły się incsenizacje, tańce, wiersze

i piosenki płynące z małych, ale "gorących" serc.

Najmłodsze grupy przedszkolaków wprowadziły gości w zimowy świat pełen kolorowych postaci - bałwanków, śnieżynek, reniferków i wiewiórek. Grupa "Pszczółek" przypomniała nastrój niedawno minionych świąt przedstawiając scenkę jasełkową "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Natomiast w przedstawieniu starszaków prym wiodła pani zima zachęcając do śpiewu wesołych piosenek oraz do rytmicznych tańców, które wzbudzały gromkie brawa. Wszystkie przedszkolaki w wierszach oraz piosenkach opowiadały także z humorem  o zaletach swoich najukochańszych babć i dziadków. 

 

Babcie i dziadkowie z uśmiechem, radością, a często i z łzą w oku przyjęli małych artystów. Występy zostały nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie każdy z zaproszonych gości otrzymał laurkę wraz z życzeniami, a  rodzice zaprosili  na słodki poczęstunek. Życzenia wszystkim zaproszonym gosciom złożyła także przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Kurkowska.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości za poświęcony czas i współpracę, dzięki której "Dzień Babci i Dziadka" połączył trzy pokolenia.

 

GALERIA