Wigilijne spotkanie

"Biały obrus lśni na stole, pod obrusem siano, płoną świeczki na choince co tu przyszła na noc" - 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole.

Świąteczne przygotowania trwały cały tydzień. Przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, wykonywały prace plastyczne, które posłużyły do dekoracji przedszkola, uczyły się świątecznych kolęd i pastorałek. Zwieńczeniem naszych działań było wspólne spotkanie przy wigilijnym stole całej społeczności przedszkolnej.

W świąteczny nastrój wprowadził nas program przygotowany przez przedszkolaków z grupy "Pszczółek". Wierszem opowiedziały nam o magii wigilijnego wieczoru, zatańczyły także taniec aniołków. Wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki i pastorałki, składaliśmy sobie świąteczne życzenia.

 

Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze pełnej ciepła, życzliwości i wspólnego kolędowania. Pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia, życząc wszystkim zdrowia, szczęścia i samych najlepszych dni  w Nowym Roku.

Nastrój tego dnia dzieci na pewno przeniosą do swoich domów i będą się nim dzieliły ze swoimi najbliższymi.

 

                                                            Wesołych Świąt !!!

GALERIA