Spotkanie z Babcią i Dziadkiem

"Kocham mocno Babcię, Dziadka - to nie żarty moi mili, dzisiaj im życzenia składam by sto latek jeszcze żyli". - 24 stycznia w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków z okazji ich święta.

Święto Babci i Dziadka - to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla "Dziadków". To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, a nawet łez radości...

Dzieci pod czujnym okiem swoich nauczycieli przygotowywały się do tego święta. Każde dziecko z niecierpliwością oczekiwało chwili, w  której będzie mogło zobaczyć na widowni swoją babcię, czy też dziadka.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem oraz złożeniem życzeń wszystkim przybyłym gościom przez panią dyrektor Renatę Krakowczak. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program, na który złożyły się incsenizacje, tańce, wiersze i piosenki płynące z małych, ale "gorących" serc.

Najmłodsze grupy przedszkolaków "Misie" i "Biedronki" wprowadziły gości w zimowy świat pełen - śnieżynek i pajacyków oraz przypomniały ulubione przeboje babć i dziadków.

Grupa "Pszczółek" i "Słoneczek" w wierszach oraz piosenkach opowiadały z humorem  o zaletach swoich najukochańszych babć i dziadków.  Wiele uśmiechu wzbudziła scenka przedstawiona przez "starszaków" "Jak to z Babcią i Dziadkiem było?". Przedszkolaki prezentowały wesołe piosenki oraz wykonywały rytmiczne tańce, które wzbudzały gromkie brawa.

Podczas uroczystości swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z grupy tanecznej działającej przy Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej.

Babcie i dziadkowie z uśmiechem, radością, a często i z łzą w oku przyjęli małych artystów. Występy zostały nagradzane gromkimi brawami. Na zakończenie każdy z zaproszonych gości otrzymał laurkę wraz z życzeniami, a  rodzice zaprosili  na słodki poczęstunek.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości za poświęcony czas i współpracę, dzięki której "Dzień Babci i Dziadka" połączył pokolenia.

GALERIA