Dzień z Treflikami

W ubiegły piątek - 22 marca dzieci z grupy „Myszek” witały wiosnę z bajkowymi Trelikami.

Na początek maluchy obejrzały „Treflikową audycję” przygotowaną przez Przedszkole Samorządowe w Zaborzu. Po zapoznaniu się z bohaterami bajki wszyscy rozpoczęli poszukiwania ukrytych w sali kopert, które zostawiła Pani Wiosna. W środku znajdowały się zadana które przedszkolaki musiały wykonać. Pierwsze zadanie polegało na zasianiu rzeżuchy. Maluchom sprawiło to wiele radości i frajdy.

Następnie dzieci rozpoznawały odgłosy związane z wiosną – między innymi odgłosy ptaków, pszczół, deszczu, burzy. Świetną zabawą było układanie pociętych obrazków w całość. Dzięki temu ćwiczeniu maluszki doskonaliły percepcję wzrokową ale równocześnie poznawały i wskazywały zwiastuny wiosny. Myszki rozpoznawały poprawne i fałszywe wiadomości dotyczące wiosny i odpowiednio do pytania klaskały i tupały.

Przy nagraniu „Wiosennego walczyka” dzieci tańczyły z kolorowymi paskami bibuły. Maluchy wzorowały się na choreografii zaprezentowanej w audycji. Na zakończenie „Myszki” ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia z Trelikami.

 

GALERIA