Spotkanie ze strażakami

29 kwietnia przedszkolaki odwiedziły strażaków z OSP w Porębie Wielkiej.

Dzieci były bardzo podekscytowane ta wizytą. Gdy dotarły na miejsce zostały przywitanie przez strażaków na czele z prezesem OSP panem Aleksandrem Stachurą.

Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym znajdowały się hełmy i mundury strażackie. Strażacy pokazali maluchom jak wygląda strój, który zakładają na akcję gaśniczą. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć maskę i hełm. Dzieci zobaczyły też różnego rodzaju węże, pompy, łódź ratowniczą, a także syrenę strażacką, która alarmuje o niebezpieczeństwie.

Następnie strażacy przedstawili pokaz pierwszej pomocy. Pokazali również, co znajduje się w torbie medycznej oraz przypomnieli ważne numery alarmowe.

Przed budynkiem dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie oraz ich wyposażenie. Strażacy zaprezentowali jak gasi się pożar.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za wspaniałe spotkanie – wyrecytowały piękny wiersz oraz wręczyły laurki. Strażacy zaś przekazali dzieciom nalepki, słodycze oraz pamiątkowe smycze z logiem OSP Poręba Wielka.

Ta wizyta na pewno długo zostanie w pamięci dzieci. Bardzo dziękujemy!

GALERIA