Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 7.06.2019 r. grupa "Tropiciele" była z wizyta w Urzędzie Gminy Oświęcim oraz oświęcimskim Ratuszu.

Przedszkolaki z naszego przedszkola za udział w konkursie plastycznym z okazji X Jarmarku Kasztelańskiego otrzymały darmowy wstęp na lekcję muzealną pt. "Nie łatwo być księciem, nie łatwo być księżną".

Dzieci zwiedziły muzeum z przewodnikiem, miały wirtualne spotkanie z księciem oświęcimskim Władysławem i jego żoną Eufrozyną, zobaczyły oryginalny model auta "Praga Baby" oraz stroje z dawnych czasów.

Na koniec spotkania wykonały prace plastyczną "Jestem księciem, jestem księżną", które będą zdobić hol naszego przedszkola.

Następnym punktem naszej wycieczki do Oświęcimia było przejście Plantami wzdłuż rzeki Soły i oglądanie zamku z zewnątrz  oraz zwiedzianie Urząd Gminy Oświęcim.

W urzędzie przywitał nas wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, który zapoznał przedszkolaków z pracą urzędu. Pracownik działu ochrony środopwiska opowiedział dzieciom o realizowanym na terenie gminy programie ochrony środowiska i przeprowadził krótką rozmowę nt. segregacji odpadów oraz czym palić w piecach, by nasze powietrze było czyste. 

Następnie wójt zaprosił dzieci do swojego gabinetu, gdzie miały okazję usiąść w jego fotelu i poczuć się ważną osobą. Próbowały z pomocą wójta podejmować ważne decyzje.

Kończąc zwiedzanie budynku gminy Oświęcim grupa "Tropicieli" udała sie do sali sesyjnej gdzie otrzymała pamiątkowe gadżety  i na ręce wójta  złożyła podziękowanie za możliwość poznania pracy urzędu.  

 

GALERIA