Sałatka owocowa - zajęcia praktyczne

W ostatnim tygodniu września tematyką zajęć i zabaw w grupie 3-latków była „Jesień w sadzie”. Dzieci poznawały sad - drzewa owocowe i owoce. Poznały również obecne w naszym jadłospisie owoce egzotyczne.

Przedszkolaki słuchały wierszy i piosenek o owocach. Chętnie brały udział w zabawach matematycznych. Podczas zabaw dydaktycznych odgadywały nazwy owoców za pomocą zmysłów: dotyku, węchu i smaku. Wykonywały prace plastyczne.

W związku z podsumowaniem tematu kompleksowego o owocach, jak i promowaniem zdrowego odżywiania, dzieci uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych - robiły sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Następnie  - wcielając się w rolę kucharzy i kucharek maluszki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa.

 Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna. Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.

GALERIA