Tropiciele - "Podróże małe i duże" - luty

"Podróże małe i duże"

Na kółku krajoznawczym w lutym przedszkolaki wybrały się w podróż do wielkiego miasta, utrwaliły sobie nazwy pojazdów i ich sposoby poruszania, rozróżniały odgłosy niektórych    z nich. Z zaangażowaniem bawiły się przy piosenkach pt.„Pojazdy” i „Mucha w samolocie”.

Poznały miasto Gniezno - pierwszą stolicę Polski, jego położenie, herb i logo oraz najciekawsze miejsca

i zabytki. Dzieci przypomniały sobie treść  „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” na podstawie kolorowej historyjki obrazkowej.

Wzbogaciły swoją wiedzę o kolejne miasto naszego kraju – stolicę Wielkopolski -  Poznań. Z zainteresowaniem słuchały treści „ Legendy o poznańskich koziołkach”. Wykonały pracę plastyczną „Wizytówkę miasta Poznań” przedstawiającą herb Poznania oraz ratusz z koziołkami.