Tropiciele - "Podróże małe i duże" - marzec

"Podróże małe i duże"

Na kółku krajoznawczym w marcu przedszkolaki poznały historię dawnej i obecnej stolicy naszego kraju. Dzieci wybrały się w „podróż” do Krakowa, zapoznały się z historią powstania miasta, herbem, zabytkami. Przypomniały sobie treść „ Legendy o smoku wawelskim”. Poznały  „Legendę o hejnale z wieży mariackiej” oraz „Legendę o gołębiach krakowskich”.

Przedszkolaki  utrwaliły swoje wiadomości dotyczące krakowiaka, podstawowych kroków, prezentowały swoje umiejętności podczas wspólnego tańca. Z dużym zaangażowaniem uczyły się piosenki „ Płynie, Wisła płynie”, wskazywały bieg rzeki na mapie oraz odczytywały nazwy miast nad Wisłą.

Kolejnym przystankiem w naszej „podróży” była Warszawa. Dzieci usystematyzowały swoją wiedzę o obecnej stolicy Polski dotyczącej herbu, zabytków, historii powstania miasta. Wzbogaciły ją o nazwy instytucji państwowych i ich znaczenie dla Polaków. Poznały treść warszawskiej legendy o Bazyliszku.