Tropiciele - "Podróże małe i duże" - kwiecień

"Podróże małe i duże"

Na kółku krajoznawczym w kwietniu  przedszkolaki wybrały się w podróż po krainach geograficznych naszego kraju. Poznały największe masywy górskie: Tatry, Sudety, Pieniny, Bieszczady, Beskidy, wskazywały je na mapie. Opisywały wygląd najwyższego szczytu Rysy po polskiej stronie Tatr. Miasto Zakopane i turystyczne atrakcje były doskonale znane dzieciom z wyjazdów rodzinnych. Przedszkolaki dzieliły się z innymi swoimi wspomnieniami.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z Krainą Wielkich Jezior oraz Morzem Bałtyckim. Dzieci poznały największe jeziora i miasta oraz ciekawe miejsca z nimi związane. Wykonały łódki techniką origami, które zdobiły wg własnego pomysłu.

Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia m.in. wydmy, falochron, latarnia, bałwany (wysokie fale). Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością podczas pracy grupowej

z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych - przedszkolaki wykonały  latarnie morskie, które zostały zaprezentowane na wystawce w kąciku przyrodniczym.

GALERIA