Świąteczne spotkanie

"Biały obrus lśni na stole, pod obrusem siano, płoną świeczki na choince co tu przyszła na noc". 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole.

Świąteczne przygotowania trwały cały tydzień. Przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, wykonywały prace plastyczne, które posłużyły do dekoracji przedszkola, uczyły się świątecznych kolęd i pastorałek. Zwieńczeniem naszych działań było wspólne spotkanie przy wigilijnym stole całej społeczności przedszkolnej.

W świąteczny nastrój wprowadził nas program przygotowany przez przedszkolaków z wszystkich grup przedszkolnych. Grupa "Pszczółek" przedstawiła scenkę jasełkową "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Słoneczka" śpiewały świąteczne piosenki oraz zatańczyły mikołajkowy taniec."Biedronki" wierszem opowiedziały nam o magii wigilijnego wieczoru, a "Misie" dołączyły podczas składania życzeń.

Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze pełnej ciepła, życzliwości i wspólnego kolędowania. Pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia, życząc wszystkim zdrowia, szczęścia i samych najlepszych dni  w Nowym Roku.

Nastrój tego dnia dzieci na pewno przeniosą do swoich domów i będą się nim dzieliły ze swoimi najbliższymi.

 

                                                            Wesołych Świąt !!!

GALERIA