Konkurs ekologiczny

9 maja 2019 r. nasze przedszkole uczestniczyło w Gminnym Konkursie Ekologicznym pt. „ Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Oświęcim.

Była to już XII edycja konkursu. Placówkę reprezentowali Liliana Szerszeń i Kamil Matlak z grupy „Tropicieli’. Konkurs miał na celu popularyzować wiedzę ekologiczną i rozwijać zainteresowania przyrodnicze dzieci.

Przedszkolaki wzięły udział w siedmiu konkurencjach m.in. odpowiadały na pytania dotyczące treści historyjki

o planecie Ziemia, dopasowywały odpady do odpowiedniego pojemnika, uczestniczyły w zabawie „Prawda

i fałsz” oceniając poprawność zdań, losowały zdania z Kodeksu Przyjaciel Zielonej Planety i wyjaśniały ich znaczenie.

Dużym zaskoczeniem dla uczestników konkursu był wybór zadania i wykonanie go na konto drużyny przeciwnej. Należało rozpoznać i nazwać zwierzę oraz dopasować go do odpowiedniego środowiska życia. Wszyscy starali się rozwiązać je jak najlepiej.

Zwieńczeniem przyrodniczych i ekologicznych zmagań było wykonanie postaci – ekoludka z różnych materiałów plastycznych. Nasza drużyna wykonała żółto – zielonego ludka, którego nazwała „Śmieciogłód”.

Rywalizacja przebiegała w przyjemniej atmosferze. Jury podsumowało zmagania przedszkolaków. Wręczyło uczestnikom  pamiątkowe dyplomy  i nagrody. Gratulujemy naszym przedszkolakom wiedzy z zakresu przyrody i ekologii i mamy nadzieję, że będą nadal przyjaciółmi Zielonej Planety.

GALERIA