Zajęcia dodatkowe "PSZCZÓŁKI" - październik

Mali Badacze

Realizacja zajęć dodatkowych „Mali badacze” w grupie „Pszczółki” -zachęca do myślenia, porównywania, uruchamia dziecięcą wyobraźnię.

Otaczające dzieci przedmioty i substancje, z którymi mają do czynienia, na co dzień kryją wiele tajemnic, które można i warto odkrywać.

Z doświadczenia wiemy, że dzieci czerpią wiele radości z poszukiwań,eksperymentów i obserwacji. Jest to dla nich wspaniała zabawa, podczas której w ciekawy sposób zdobywają wiedzę.

Zajęcia te prowadzone są raz w tygodniu.

W miesiącu październiku podczas zajęć dodatkowych dzieci rozpoznawały i utrwalały nazwy warzyw i owoców. Ćwiczyły zmysł dotyku, węchu i smaku. Dopasowywały połówki niektórych owoców i warzyw.

Poznały zasady działania sokowirówki. Brały udział w przygotowaniu soku z warzyw i owoców, jak również w wykonaniu owocowej sałatki. Zajęcia te zakończyły się degustacją soczków i sałatek, które dzieciom bardzo smakowały.

Podczas zajęć poznały również różne sposoby wykorzystywania siły wiatru. Naśladując wiatr wprowadzały w ruch samodzielnie wykonane wiatraczki.

GALERIA