Zajęcia dodatkowe "PSZCZÓŁKI" - październik

Zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego

W grupie „Pszczółek” miesiąc październik rozpoczęliśmy od zajęć dodatkowych prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia te będą prowadzone w tej grupie przez cały rok.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne opiera się na założeniu, że ruch jest naturalnym i niezbędnym czynnikiem w życiu każdej osoby. Towarzyszy nam już od narodzin i charakteryzuje się różnymi formami aktywności. Autorka metody zakłada, że dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:

- czucie się dobrze we własnym ciele poprzez poznanie go,

- nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi.

W związku z powyższym zajęcia te służyć będą przede wszystkim rozwijaniu świadomości swojego ciała, ale również poprawie sprawności fizycznej czy też nawiązywaniu kontaktów za pomocą ruchu oraz dotyku. Co więcej umożliwia ona rozładowanie napięć i frustracji.

Metoda pracy jest nowym doświadczeniem dla dzieci, jednakże śmiało można stwierdzić, że przypadła im do gustu. Uwielbiają wykonywać sprawności, jakich na co dzień nie mają okazji doświadczać. Liczne zabawy i pomysły nie miały końca, podobnie jak radość „Pszczółek”.

GALERIA