Zajęcia dodatkowe "MARYNARZE"- październik

„Poznaję świat po swojemu, czyli robimy doświadczenia i eksperymenty”.

W miesiącu październiku w grupie Marynarzy odbywały się zajęcia dodatkowe z cyklu „Poznaję świat po swojemu, czyli robimy doświadczenia i eksperymenty”.

Tematyka dotyczyła zagadnień związanych z czystością. Dzieci wykonały doświadczenie „Uciekający pieprz”, które pokazało jak bakterie oraz brud „uciekają” przed mydłem. Przedszkolaki porównywały też mycie rąk zimną wodą bez mydła oraz ciepłą wodą z mydłem. Dowiodły tego, że do czystych rąk konieczne jest mydło i ciepła woda.

Drugim zagadnieniem poruszanym na zajęciach była siła magnetyczna. Dzieci na zajęciach badały właściwości magnesu. Poznały tworzywa, które są przyciągane przez magnes. Dowiedziały się również, że siła magnetyczna działa przez niektóre materiały. Wykonały doświadczenia: „Jak wyjąć spinacz ze szklanki z wodą bez dotykania spinacza i wody?” oraz próbowały prowadzić papierowe łódki za pomocą dwóch magnesów.

Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, wykazywały się inicjatywą w działaniu. Były zaciekawione przeprowadzanymi doświadczeniami i chętnie je wykonywały. Wykazywały się dużą spostrzegawczością i wiedzą, którą chętnie się dzieliły na forum grupy.

GALERIA