Zajęcia dodatkowe "MYSZKI"- maj

Kodowanie z porami roku

W maju, przedszkolaki wykonywały szereg ciekawych i rozwijających działań związanych z kodowaniem. Poruszaliśmy temat ochrony środowiska i segregacji śmieci. Dzieci świetnie radziły sobie podczas układania wieży z kolorowych kubeczków, dopasowując kolor kubeczka do poszczególnych kategrii śmieci. Kolor kubka uzależniony był od rodzaju odpadów. Zajęciom z kodowania towarzyszyły również działania plastyczne, podczas których dzieci wykonywały zakodowane zadanie polegające na dopasowaniu koloru do obrazka. Podczas tych zajęć dzieci ćwiczyły sprawność manualną i koordynację wzrokowo - ruchową.

Na kolejnych zajęciach Myszki poznawały i utrwalały nazwy figur geometrycznych. Każda z poznanych figur posiadała swój własny kod, który przedszkolaki odczytywały błyskawicznie wykonując zakodowane ćwiczenia gimnastyczne.

Podczas ostatnich zajęć z kodowania dzieci poznały zabawę, która ćwiczyła koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Zabawa ta polega na śledzeniu obiektu wzrokiem i wyobraźnią, w tym przypadku "muchy", którą steruje nauczyciel wypowadający komendy w którym kierunku mucha się porusza (np: mucha do czerwonego). Z uwagi na to, że maluszki nie znają jeszcze kierunków w prawo, w lewo, to mucha porusza się w stronę podanego koloru, kiedy mucha opuści kratkę dzieci wołają: mucha wyszła! Jest to dość trudna zabawa dla maluszków, ale po kilku ćwiczeniach dzieci zrozumiały jej zasady i bardzo spodobała się im nowa zabawa.

GALERIA