Zajęcia dodatkowe "MARYNARZE"- maj

Zabawy badawcze u Marynarzy

W maju dzieci z grupy Marynarzy robiły doświadczenia związane z reakcjami, które może wywoływać ocet.  Jako pierwsze stworzyliśmy „gumowe jajo”  zanurzając go w occie na kilka dni. Badaliśmy również wytwarzanie gazów podczas mieszania octu z innymi substancjami – w naszym wypadku była to soda oczyszczona i woda. Wykonaliśmy doświadczenie, w którym udało się nam napompować balonik za pomocą wytworzonego gazu w butelce. Dzieci miały okazję obserwować również inne doświadczenia: „Chemiczne jojo” oraz „Pienisty potwór” – które były związane z reakcją chemiczną, dotyczącą wytwarzania się dwutlenku węgla.

Wykonaliśmy jeszcze doświadczenie pt. „Barwienie kwiatów”, w którym udało nam się sprawdzić czy rośliny piją wodę. Taki eksperyment posłużył nam jako ciekawa lekcja, która pokazała, że wszystko co jemy lub pijemy wpływa na nasz organizm.

Każde dziecko na zajęciach miało szansę wykonać jakąś czynność związaną z robieniem eksperymentów. Dzieci wykazywały się spostrzegawczością oraz umiejętnością wyciągania wniosków z przeprowadzanych doświadczeń. Każdy chętnie brał udział w zajęciach.

GALERIA