Zajęcia dodatkowe Marynarze - czerwiec

Bajkoterapia

Na zajęciach bajkoterapii w czerwcu przedszkolaki wysłuchały opowiadania „ Mrówki” ilustrowanego obrazkami w formie taśmy filmowej. Próbowały ocenić zachowanie mrówek, opowiadały kolejne kadry historyjki.

Stwierdziły, że wzajemna pomoc, wsparcie innych są ważne w życiu człowieka. Nigdy nie wiadomo, kiedy my będziemy potrzebować pomocy. Z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia tych małych zwierzątek, oglądały mrowisko i wykonały mrówki z kolorowego papieru. Gotowe prace były prezentowane na wystawce w sali przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci nabywały pewności siebie, rozumiały, że muzyka ma ogromny wpływ na nastrój i samopoczucie. Z radością bawiły się przy piosence „ Dziesięć mrówek”, prezentowały swoje umiejętności taneczne w tańcu „ Zumba”.

Podsumowaniem spotkań był quiz wiedzowy pod hasłem „ Jestem znawcą bajek”, w którym dzieci prezentowały wiadomości z zakresu znajomości bajek i opowiadań dla najmłodszych. Znakomicie odegrały scenkę z bajki pt. „ Kopciuszek”, której zwieńczeniem był wspólny taniec.

Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał medal „ Najlepszy bajek znawca”.

Tagi

GALERIA