Żegnamy przedszkole - witamy wakacje

Czas pożegnać się z przedszkolem - na wakacje czas! - 28 czerwca uroczyście żegnaliśmy się z przedszkolem oraz świętowaliśmy "Dzień Rodziny"

28 czerwca był dniem bardzo wyjątkowym, uroczystym i wzruszającym, gdyż odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania starszaków połączona z festynem rodzinnym. Spotkanie odbyło się w plenerze, przy Domu Ludowym w Porębie Wielkiej.

Uroczystość przebiegała dwuetapowo. Do południa przedszkolaki z grupy "Marynarzy" przygotowały dla starszaków niespodziankę - wiersze, piosenki oraz upominki.

Dzieci z wszystkich grup otrzymały z okazji zakończenia roku szkolnego dyplomy oraz kolorowe  książeczki zakupione z funduszy Rady Rodziców.

 

W drugiej części uroczystości, która odbyła się o godzinie 1600 obok Domu Ludowego uczestniczyły wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami, przedstawiciele Rady Rodziców, personel przedszkola oraz gość specjalny, przyjaciel przedszkola Pani Maria Brombosz - sołtys Poręby Wielkiej.

Starszaki wierszem, tańcem i piosenką żegnały się z przedszkolem. Dziękowały całemu personelowi przedszkola, a w szczególności swoim nauczycielom za trud i opiekę. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu nasi absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz niespodzianki.

Pani dyrektor Renata Krakowczak podziękowała wszystkim za wspólnie przeżyty rok szkolny, pomoc oraz sumienność w wykonywaniu swoich obowiązków. Życzyła, aby podczas tegorocznych wakacji wszyscy odpoczęli i w pełni sił wrócili po wakacjach do przedszkola.

Podziękowała także rodzicom za aktywne włączanie się w życie przedszkola oraz pomoc w podejmowanych przedsięwzięciach. Szczególne podziękowania skierowała w stronę całej  Rady Rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców w imieniu wszystkich rodziców podziękowała personelowi, a w szczególności nauczycielom przedszkola za ich pracę z dziećmi.

 

W dalszej części uroczystości każda grupa zaprezentowała piosenki i tańce dla swoich rodzidów składając życzenia z okazji "Dnia Mamy i Taty". Zostały one nagradzane gromkimi brawami.

Podczas pikniku można było pobawić się przy wesołych piosenkach, wziąć udział w zabawach, a także poskakać na kolorowym dmuchańcu.

Na stanowiskach przygotowanych przez przedszkole dzieci mogły wykonać brokatowy tatuaż, a także wzbogacić fryzurę kolorowym warkoczykiem. Stanowiska cieszyły się dużą popularnością.

Po szaleństwie zabaw każdy mógł zjeść pyszną kiełbaskę, popkorn lub ciasto oraz napić się smacznej herbatki.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku. Szczególnie dziękujemy wszystkim mamom, które upiekły przepyszne ciasta. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli aby uczestniczyć w pikniku

i wspólnie się bawić. Życzymy udanych wakacji!

 

GALERIA