Spotkanie ze strażakami

11 maja nasze przedszkolaki odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Wielkiej. 

Niecodzienne spotkanie odbyło się w remizie straży pożarnej. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z wężem strażackim. Strażacy nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

 

Serdecznie dziękujemy za wspaniale przygotowane i  poprowadzone spotkanie.

GALERIA