Zajęcia dodatkowe - „English Special Days” - maj

Tropiciele - „English Special Days” - maj

W maju „Tropiciele” w ramach dodatkowych zajęć i Programu Ogólnopolskiego English Special Days świętowali „The Bee Day” – czyli Dzień Pszczoły, oraz „The Ladybird Day” czyli Dzień Biedronki.

Dzieci poznały słownictwo związane z pszczołami – dopasowywały napisy w języku angielskim pod odpowiednim zdjęciem. Tropiciele bez trudności opisywali jak rozwija się pszczoła. Następnie przedszkolaki poznały role pszczół w ulu. Każdy świetnie bawił się do piosenki „Bee”. Dzieci wykonały też grzechotki – pszczółki, które wykorzystaliśmy do akompaniamentu przy piosence.  Na końcu każdy mógł spróbować pysznego miodu, który wyprodukowały pszczółki. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Podczas „Ladybird Day” dzieci w języku angielskim nazywali różnych mieszkańców łąki. Następnie również po angielsku dzieci przeliczały kropki biedronki oraz przy okazji ćwiczyli pojęcia matematyczne -  mniej i więcej. Dzieci wybrały się też na spacer w poszukiwaniu biedronki. Tropiciele obejrzeli również krótki film edukacyjny

o życiu biedronek. Na podsumowanie każdy wykonał biedronkę z papieru kolorowego.

GALERIA