Zajęcia dodatkowe - Interaktywnie z misiem Maurycym - październik

Pszczółki - Interaktywnie z misiem Maurycym - październik

W miesiącu październiky grupa Pszczółek rozpoczęła zajęcia dodatkowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Interaktywnie z Misiem Maurycym, który będzie realizowany do pażdziernika 2023r. do maja 2024r.

Głównym celem projektu jest wartościowe wykorzystanie środków elektronicznych w edukacji przedszkolnej. Miś Maurycy bardzo spodobał się przedszkolakom.

Realizacja projektu ma również na celu:

- doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej,

- wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego,

- urozmaicenie realizowanych obszarów dydaktycznych poprzez wykorzystanie

  nowoczesnych technologii,

- poszerzenie zainteresowań i wyobraźni twórczej dzieci,

- doskonalenie logicznego myślenia,

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach problemowych,

- rozbudzanie postaw badawczych i innowacyjnych.

 

Na pierwszych zajęciach dzieci zaprzyjaźniły się z misiem Maurycym oraz jego przyjaciółmi.  Podczas wykonywania zadań, ćwicząc spostrzegawczość pomogły misiowi Maurycemu odnaleźć zwierzęta w lesie, a także podpowiedziały które pokarmy są zdrowe, a których jeść nie powinien. Pomagały misiowi posprzątać mieszkanie wskazując elementy nie pasujące do pozostałych.

Odwiedziły plac zabaw misia i jego przyjaciół ćwicząc przy tym orientację w przestrzeni oraz umiejętność stosowania określeń: na, pod, obok, przed. Pszczółki  pomagały misiowi ułożyć owocowe rytmy, a także ćwiczyły umiejętność liczenia na owocach.

Przedszkolaki bardzo polubiły sympatycznego misia i już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań z Maurycym i jego przyjaciółmi.

GALERIA